Gimnazijalci

Gimnazija Kruševac

Jelena Bradić radi kao profesor asistent  statistike na kalifornijskom univerzitetu u San Dijegu, na odeljenju za matematiku.Gimnaziju je završila 2000.godine kao učenica 4/7 odeljenja, redovne studije matematike 2004. godine na univerzitetu u Beogradu, a magistarske iz oblasti verovatnoće  i statistike  na matematičkom  fakultetu 2007.godine. Završila je doktorske studije na univerzitetu u Prinstonu, 2011, na odeljenju za operaciona istraživanja i finansijski inženjering. Objavila je nekoliko publikacija  u priznatim  naučnim časopisima. Dobitnik je brojnih nagrada, kao što su WCAI nagrada za istraživanje  Univerziteta u Pensilvaniji iz 2012.god,  LAHA nagrada Instituta za matematičku statistiku  iz 2010, Nagrada za mlade naučnike Ministarstva za nauku i tehnologiju Republike Srbije, i mnogih  drugih. Učestvovala je na konferencijama i seminarima  u Evropi i Americi, kao eminentni stručnjak iz oblasti kojom se bavi.  Gost – predavač   je brojnih univerziteta, kao što su  Univerzitet u Čikagu,  Njujorku, Severnoj Karolini, Berkeliju(Kalifornija), Džordžiji, Sietlu, SanDijegu,  Stanford univerzitetu  na odeljenjima za statistiku sa temama iz oblasti matematike i matematičke statistike.  Njena interesovanja su usmerena ka istraživanju  različitih polja iz oblasti verovatnoće i statistike, kao što je visoko dimenzionalna statistika, biostatistika i sl.